Preciosa rokajl, Matubo

VYPRODÁNO

(Uvedené ceny jsou za jeden gram a platí pouze do vyprodání zásob.)

Rokajl patří mezi nejznámější a nejvyužívanější sortiment skleněných korálků . Jedná se o drobné korálky, též zvané perličky, většinou válcového tvaru s kulatou nebo hranatou dírkou často zdobenou barevným průtahem. Rokajl se vyrábí z barevných skleněných trubiček; někdy mohou být korálky barveny až během výrobního procesu. Barvy mohou být průhledné, neprůhledné, alabastrové (poloprůhledné) či atlasové s různými formami povrchové úpravy: lesk, mat, listr apod.

Naše nabídka rokajlu

Preciosa rokajl

V našem e-shopu máme rokajl od největšího výrobce skleněných perliček na světě, české společnosti Preciosa Ornela, a.s., a to v nejpopulárnější velikosti 11/0 (2,1 mm) a také ve velikostech 10/0 (2,3 mm), 9/0 (2,6 mm), 8/0 (2,9 mm), 7/0 (3,5 mm) nebo 12/0 (1,9 mm) a 13/0 (1,7 mm).

Kostičky vyrobená z rokajlu

Matubo rokajl

Nově jsme do nabídky zařadili český Matubo rokajl, jehož výrobcem je společnost Matura Beads s.r.o. Na rozdíl od běžného sekaného rokajlu jsou Matubo perličky vyráběné mačkáním (lisováním), díky čemuž se jedná o velmi pravidelný rokajl - jedna perlička je jako druhá. Další výhodou je i poměrně velká dírka, jež nabízí širší možnost využití těchto perliček. V současné době máme skladem pouze velikost 7/0 o průměru 3,5 mm s dírkou o průměru 1,6 mm; výška je 2,5 mm.

Preciosa rokajl i Matubo rokajl prodáváme v gramech v množství dle vašich požadavků, přičemž 1 gram skleněného rokajlu o velikosti 11/0 obsahuje přibližně 130 korálků, u velikosti 10/0 se jedná přibližně o 91 perliček a 1 gram rokajlu o velikosti 9/0 tvoří cca 68 korálků. Pro zajímavost, 10 rokajlových perliček o velikosti 11/0 navlečených na šňůrce představuje zhruba 14 mm; pro velikost 10/0 je to 16 mm a 18 mm pro rokajl o velikosti 9/0. Informační soubor výrobce uvádí základní parametry pro rokajl od velikosti 1/0 po velikost 15/0. Pro výrobu "běžného" šperku obvykle postačí i méně než 10 g rokajlu (samozřejmě záleží na technice). Jeden gram Matubo rokajlu o velikosti 7/0 obsahuje přibližně 22 kusů perliček.

O barvách perliček

Je obtížné fotografií přesně vystihnout skutečnou barvu dané perličky, především kvůli jejím malým rozměrům. Záměrně jsme do obrázků zboží nevložili fotografie rokajlu nasypaného do mističek, protože barva většího množství těchto drobných korálků je zavádějící; zpravidla je tmavší a výraznější než ve skutečnosti. Perličky ve světlých transparentních barvách se stříbrným průtahem vypadají spíš jako stříbrné korálky s nádechem dané barvy skla.

Dostupnost rokajlu

Preciosa rokajl nakupujeme převážně v podnikové prodejně výrobce, kde není ustálený sortiment zboží a kde nelze vybírat jednotlivé perličky podle kódu barvy a velikosti - výběr se provádí prostě podle oka! Může se tedy stát, že doprodané zboží v našem eshopu nahradíme novou položkou. Abychom předešli vašemu případnému zklamání, položky s nízkými zásobami mají tuto skutečnost uvedenu v detailu zboží.

O cenách

Uvedené ceny jsou za jeden gram rokajlu. Zákazníkům připravujeme objednávky přímo na míru, proto je u nás možné objednat libovolné množství.

Tipy pro vyhledávání

Pokud chcete vyhledat rokajl pouze podle velikosti, zadejte do vyhledavače (levý sloupec nahoře) požadovanou velikost, např. 11/0. Zobrazí se vám dostupné barvy rokajlu pro Vámi zadanou velikost.

Pokud chcete zobrazit kompletní sortiment korálků pro určitou barvu, zadejte do již zmiňovaného vyhledavače název požadované barvy i s diaktritikou, např. červená.


ZTU4YmZm