» Články o korálkování
Články o korálkování

Na této stránce naleznete články týkající se různých technik práce s korálky, odkazů na korálkové návody zaměřené na konkrétní téma nebo články pro vaši inspiraci.

 

"Obšívání" kabošonu technikou chainmaille

Vyzkoušejte výrobu netradičního lůžka pro kabošon, a to technikou chainmaille neboli kroužkování. Stačí Vám k tomu spojovací kroužky jedné velikosti a znalost techniky dvou kroužkových vzorů.

Vloženo: 05.05.2014, celý článek.

 

Rok 2014 v záři orchideje

Pokud sledujete módní trendy, pak vězte, že barvou roku 2014 byla společností Pantone vyhlášena zářivá orchidej. Jedná se o purpurovou barvu, přesněji jde o směs purpurových, fuchsiových a růžových tónů. Zářivá orchidej má svůj ekvivalent i mezi broušenými skleněnými perlemi. Uhádnete o jakou barvu se jedná?

Vloženo: 20.01.2014, celý článek.

 

Obšívání kabošonu rokajlem jedné velikosti

Kabošon je bižuterní kámen bez dírky, který má horní stranu vypouklou (kulatou) a dolní stranu plochou. Mezi korálkářkami je velmi oblíbené obšívání kabošonů. Jedná se vlastně o vytváření (šití) lůžka z korálků pro usazení kabošonu a jeho následné zakomponování do šperku.

Přestože se kabošony nejčastěji obšívají japonským rokajlem minimálně dvou velikostí, lze s úspěchem použít i český Preciosa rokajl, a dokonce postačí jen jedna velikost.

Vloženo: 09.09.2013, celý článek.

 

Chirurgická ocel nejen pro alergiky

Bižuterní komponenty z nerezové oceli jsou pro svoji vysokou míru snášenlivosti oblíbené zejména mezi alergiky, ale jejich využití při výrobě bižuterních šperků přináší výhody i běžným uživatelkám.

Vloženo 07.09.2013, celý článek.

 

Na jarní únavu šperky v barvách neonu

Bižuterní šperky v neonových barvách vás nejen dobijí energií, zaženou chmury způsobené aprílovým počasím, ale doplní váš šatník o módní doplněk. Neonové barvy jsou totiž stále v módě. Pokud si nevíte rady, jakou barvu zvolit, přečtěte si několik tipů jak na to.

Vloženo 12.3. 2013, celý článek.

 

Bižuterní zapínání z korálků

Bižuterní komponenty nemusí být vždy kupované, můžete si je vyrobit samy, čímž vaše šperky získají na originalitě. Bižuterní zapínání z korálků dokonale splyne s celým šperkem a nepůsobí rušivě. Dalším důvodem, proč vyzkoušet korálkové zapínání je případná alergie nositelky šperku na kovy, která v tomto případě nehrozí.

Protože se jedná o bižuterní zapínání šitá (tkaná) z korálků, budete používat základní techniky ručního tkaní, především steh rybí kost (herringbone) a Peyotový steh. V korálkových návodech jsou tyto techniky znázorněny.

Vloženo 12.3. 2013, celý článek.

 

Plesová sezóna ještě neskončila…

… a proto pro vás mám několik tipů na pěkný šperk do společnosti.

Perly nikdy nezevšední

S voskovými perlemi můžete během 90ti minut vykouzlit velmi jednoduchý a elegantní náhrdelník. Líbí se mi zajímavě řešené zapínání – knoflík s očkem –, pokud máte nějaký ozdobný knoflík, můžete zapínání nosit i vepředu. Návod je sice v angličtině, ale grafické znázornění je dostačující. Budete potřebovat celkem 240 kusů perlí a vlasec, plus knoflík a rokajl na zapínání.

Vloženo 15.2. 2013, celý článek.

 

Valentýnské srdíčko z korálků

Brzy bude Valentýn, svátek zamilovaných, k němuž neodmyslitelně patří symbol srdce. Tak proč si letos nevytvoříte srdce z korálků?

Nevíte si rady? Nevadí. Vyzkoušejte tento návod na srdíčko z korálků se středním stupněm obtížnosti a širokým uplatněním. Středně obtížný je i další přívěsek ve tvaru srdce; návod je sice v angličtině, ale s velmi dobrým grafickým postupem. Zato tohle srdce z kuliček má vysoký stupeň obtížnosti a zabere vám okolo 4 hodin. Dvoustránkový návod je opět v angličtině s grafickým postupem.

Vloženo 31.1. 2013, celý článek.